COVID-19 та раціональне призначення антибіотиків

Дата

24.11.2021

Упс..підтвердіть що ви лікар, щоб переглянути відео

Програма

  • Антибіотикотерапія при COVID-19: призначати чи ні?
  • Як обрати  правильний антибіотик, дозу та тривалість курсу?
  • Яка ситуація зі стійкстю до антибіотиків в Україні та світі?

Пандемія COVID-19 створила величезне навантаження на систему охорони здоров’я та загострила багато вже існуючих проблем. Одна з них – антибіотикорезистетність. 

Дані свідчать, що АБ-терапія призначається у 72% хворих, госпіталізованим через COVID-19, тоді як тільки 8% мають бактеріальну ко-інфекцію (Rawson, et al., 2020). Отримують антибіотики і амбулаторні хворі. 

Причинами надмірного призначення антибіотиків можуть бути збільшення консультацій по телефону/онлайн,  відсутність противірусного лікування COVID-19, призначення АБ з профілактичною метою та тактика «зміни на КТ = антибіотик».

Саме тому Олександр Катілов вважає, що після пандемії коронавірусної інфекції на нас чекає пандемія антибіотикорезистентності – глобальної загрози людству, від якої вже зараз щороку помирає близько 700 000 людей. 

З 18 по 24 листопада цього року Всесвітня організація охорони здоров’я організовує Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків під гаслом «Підвищуйте обізнаність, зупиніть резистентність». 

Академія Біокодекс приєдналась до глобальної ініціативи та підготувала вебінар «COVID-19 та раціональне призначення антибіотиків. Антибіотикорезистентність після пандемії COVID-19».

Участь безкоштовна!
Увага! Ваше персональне посилання на трансляцію надійде на email і Viber, вказані під час реєстрації на сайті Академії Бікодекс. Окремо реєструватись на цей вебінар не потрібно.

Катілов Олександр Васильович

Кандидат медичних наук, доцент кафедри пропедевтики дитячих хвороб та догляду за хворими дітьми Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова

Медичний директор "Інномед-педіатрія"

Архів вебінарів спікера

  • 24Листопада

COVID-19 та раціональне призначення антибіотиків

Підпишись, щоб отримувати нагадування про анонси подій